Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Statut
23.01.2008.

STATUT

Klubu Zainteresowań PZF "S I L E S I A N A"

I. Sprawy ogólne

I.1. Ogólnopolski Klub Zainteresowań Filatelistycznych "SILESIANA" należy organizacyjnie do Polskiego Związku Filatelistów.

I.2. Klub "SILESIANA" skupia filatelistów i inne osoby, których celem jest badanie, upowszechnianie i pomnażanie wiedzy z zakresu historii poczty, wydarzeń, osób i obiektów związanych z całym Śląskiem w jego historycznych granicach.

I.3. Za granice terytorialne działalności Klubu "SILESIANA" przyjmuje się obszary Śląska Dolnego, Górnego i Cieszyńskiego.

I.4. Klub "SILESIANA" za swoje zadania uważa rozwijanie zainteresowań tematyką śląską oraz wdrażanie nowych opracowań naukowo - badawczych i popularno - naukowych związanych z historią, środowiskiem przyrodniczym i przemianami społeczno - gospodarczymi Śląska.

I.5. Klub wspiera pomocą tych członków, którzy podejmują się opracowania eksponatów wystawowych związanych ze Śląskiem.

I.6. Klub inicjuje organizację wystaw filatelistycznych , wernisaży , pokazów i innych imprez związanych tematycznie ze Śląskiem.

I.7. Klub inspiruje działalność wydawniczą i edytorską swoich członków, a członkowie Klubu winni w miarę możliwości dokumentować, udostępniać i publikować wszelkie posiadane dane i informacje związane ze Śląskiem.

II. Sprawy organizacyjne

II.1. Członkowstwo i działalność w Klubie "SILESIANA" są oparte na zasadzie pełnej dobrowolności.

II.2. Członkami Klubu "SILESIANA" mogą być obywatele polscy i obcokrajowcy zrzeszeni lub nie w Polskim Związku Filatelistów, którzy złożą deklarację przynależności do Klubu.

II.3. Członkowie Klubu nie ponoszą z tytułu przynależności do Klubu żadnych składek.

II.4. Władzą Klubu jest - wybierany przez Ogólne Zebranie Członków Klubu na 5-letnią kadencję - Zarząd w składzie 4 ÷ 7 osób, w tym Prezes, Wiceprezes i Sekretarz

II.5. Do zadań Zarządu Klubu należy w szczególności:

- kierowanie pracą Klubu

- prowadzenie ewidencji członków

- opracowanie ramowego planu pracy na daną kadencję i jego realizacja

- zwoływanie ogólnych zebrań członków Klubu w terminach co najmniej dwa razy w okresie kadencji.

- ułatwianie kontaktów między członkami Klubu

II.6. Adres siedziby Klubu:

Polski Związek Filatelistów

Zarząd Okręgu Śląsko-Dąbrowskiego w Katowicach Klub "SILESIANA",

ul. Konopnickiej 2,

40-049 Katowice

II.7. Adresy do korespondencji:

Prezes Klubu Karol Micza - e-mail: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Wiceprezes Klubu Jan Olchowik -  e-mail: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Sekretarz Klubu Janusz Manterys - e-mail: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Powyższy statut Klubu "SILESIANA" został opracowany i zatwierdzony na zebraniu założycielskim Klubu w Jastrzębiu Zdroju we wrześniu 1977 roku, a poprawiony i uzupełniony w 2006 roku.

3 sierpnia 2006 roku.

Za Zarząd Klubu "SILESIANA" - Karol Micza.

Zmieniony ( 25.01.2008. )